Import kontaktów do klientów

Utworzono: 2016-01-21
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-12
Liczba odwiedzin posta: 1072

Każdy klient w module CRM Sugester może mieć przypisane wiele kontaktów. Ręcznie wpisywanie dużej liczby takich kontaktów byłoby uciążliwe, dlatego dodaliśmy możliwość hurtowego importu kontaktów w plikach CSV i XLS.

Import kontaktów odbywa się analogicznie do importu klientów. System w pierwszej kolejności próbuje dopasować wpisy kontaktów na podstawie zawartości kolumny NIP. Jeśli to się nie uda, system tworzy nowego klienta i przypisuje do niego dany kontakt jako domyślny.

Aby zaimportować kontakty do klientów w Sugesterze wykonaj następujące kroki:

  • Wejdź w Ustawienia > Importy > Nowy import > Importuj kontakty do klientów
  • Wgraj plik CSV lub XLS zawierający kontakty i kliknij Dalej
  • W zależności od rozmiaru pliku proces ładowania pliku może potrwać kilka minut - poczekaj, aż zostanie zakończony.
  • Naciśnij przycisk Przejrzyj dane i importuj. Najważniejsze w tym etapie jest odpowiednie dopasowanie kolumn. Nad każdą kolumną pliku z kontaktami znajduje się menu do wyporu pola, do którego ma trafić treść tej kolumny. A zatem jeśli w danej kolumnie znajdują się adresy e-mail - z menu wybierz pozycję "E-mail", jeśli w kolumnie są numery NIP - wybierz "NIP" itp. Jeśli plik posiada nagłówek (pierwszy wiersz zawiera tytuły kolumn) to w lewym górnym rogu zaznacz opcję "Plik posiada nagłówek".
  • Kliknij przycisk Importuj dane. W zależności od liczby importowanych rekordów nowe kontakty będą widoczne w bazie w ciągu najwyżej kilku minut.


Powrót


Dodaj komentarz