Kalendarz w Sugesterze

Utworzono: 2016-01-27
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-14
Liczba odwiedzin posta: 1021

Jeśli chcesz korzystać w Sugesterze z kalendarza, znajdziesz go w zakładce Zadania na górnej belce.


W Sugesterze możesz korzystać z trzech widoków zadań do wykonania - kalendarza, tablicy zadań oraz listy. Jeżeli chcesz przejść do kalendarza, wystarczy że klikniesz przycisk Kalendarz w prawym górnym rogu.

W kalendarzu dostępne są opcje wyświetlania - widok dzienny, tygodniowy i miesięczny. 
Możesz przełączać się między widokiem miesięcznym, tygodniowym i dziennym. Możesz też przechodzić do poprzedniego lub kolejnego okresu (miesiąca, tygodnia dnia), naciskając odpowiednią strzałkę.

Dodaliśmy również Timeline dzienny i tygodniowy, dzięki któremu będziesz mógł łatwo zweryfikować ile zadań ma każdy z Twoich pracowników na dziś/w tygodniu i ile czasu im zajmie ich wykonanie. 

​Przeglądając kolejne miesiące z wyznaczonymi zadaniami do wykonania w prosty sposób powrócisz do bieżących zadań z dnia dzisiejszego, klikając przycisk Dziś.Zadania możesz przesuwać z dnia na dzień po prostu przeciągając je i upuszczając między okienkami.

1. Dodawanie zadań z pozycji kalendarza

Jeśli chcesz szybko dodać zadanie z poziomu kalendarza, wystarczy że 2 razy klikniesz w pole daty, kiedy zadanie ma zostać wykonane. Pojawi się popup, w którym będziesz mógł wypełnić dokładny czas zadania, jego rodzaj oraz treść. Czas dla danego zadania możesz również ustalić, przeciągając po prostu zadanie na konkretne godziny. 


2. Przechodzenie do treści zadania z poziomu kalendarza


Jeśli chcesz podejrzeć treść zadania lub je po prostu zedytować, a jesteś w miesięcznym widoku kalendarza, kliknij 1 raz w dane zadanie, by przejść do jego widoku.


Natomiast jeżeli jesteś w tygodniowym widoku kalendarza, wystarczy że klikniesz 1 raz na dane zadanie, a pokaże się z lewej strony dodatkowy pasek, dzięki któremu będziesz mógł szybko przejść do widoku/edycji zadania lub po prostu będziesz mógł je usunąć.3. Wyszukiwanie

W zależności od filtrów wyszukiwania, w kalendarzu możesz wyświetlić np. wszystkie swoje zadania, wszystkie zadania dla danego klienta lub te z wybranego działu.

Możesz w nim przesortować zadania przez następujące opcje:

  • Przydzielone do - do którego użytkownika są przypisane,
  • Zamknięte/Otwarte - czy zadanie zostało już zrealizowane, czy jeszcze nie
  • Projekt - do którego projektu należą,
  • Klient - do którego klienta są przypisane,
  • Dział - do którego działu są przypisane,
  • Kategoria - do jakiej kategorii należą

Klikając przycisk Więcej możesz dodatkowo wyszukać zadania po statusie oraz zaznaczyć czy wyniki wyszukiwania mają dotyczyć tylko zadań, wydarzeń, a może mają pokazywać wszystko. Zobaczysz dodatkowe pola:

  • Status - zadania z określonym statusem,
  • Pokazuj - ponieważ system posiada słownik dla zadań, możesz sam definiować rodzaj Twoich zadań (zadania, wydarzenia, spotkania, telefony itd) i decydować co w danym momencie chcesz wyświetlić. Więcej na temat słowników dowiesz się z artykułu Słowniki dla zadań, interesów i aktywności
  • Typ zadania - aktualne lub te przełożone na przyszłość.
4. Wyświetlanie nazwy klienta w widoku kalendarza

Jeśli zadanie przypiszesz do klienta, jego nazwa pojawi się w kalendarzu. Klikając raz w tytuł zadania system przeniesie Cię do jego treści, natomiast klikając w nazwę klienta przejdziesz do jego profilu.


 

Kalendarz posiada również wydruk pdf.Powrót


Dodaj komentarz