Kalendarz w Sugesterze

Utworzono: 2016-06-09 Liczba odwiedzin posta: 757

Kalendarz jest dostępny w Sugesterze po kliknięciu w zakładkę Zadania na górnej belce.

Jeśli nie widzisz tej pozycji, to widok kalendarza możesz włączyć wchodząc w Ustawienia > Ustawienia konta; po prawej stronie, w sekcji Konfiguracja menu zaznacz pole Zadania i kliknij Zapisz na dole strony.

W Sugesterze możesz korzystać z dwóch widoków zadań do wykonania - kalendarza i tablicy zadań. Tablica zadań to po prostu kilka kolumn z nazwami nadawanymi na podstawie nazw statusów Twojego konta.

Domyślny widok w menu Zadania to widok kolumnowy. Nazwy kolumn odzwierciedlają nazwy statusów zadań, które ustawisz w swoim koncie - domyślnie są to Nowe, Zaakceptowane, Rozwiązane i W trakcie. Własne statusy możesz dodać w menu Ustawienia > Ustawienia konta > Statusy > Opcje > Statusy zadań.

Po lewej stronie ekranu możesz zawęzić, które zadania chcesz widzieć na ekranie. Menu filtrowania zadań wygląda następująco:

Menu filtrowania zadań

Możesz w nim przesortować zadania przez następujące opcje:

  • Przydzielone do - do którego użytkownika są przypisane,
  • Projekt - do którego projektu należą,
  • Klient - do którego klienta są przypisane,
  • Dział - do którego działu są przypisane.

Możesz też zaznaczyć opcję Pokaż projekty, aby na kalendarzu wyświetlały się projekty oraz przełączać widok między kolumnowym a kalendarzem.

W widoku kalendarza możesz przełączać się między widokiem miesięcznym, tygodniowym i dziennym (w prawym górnym rogu). W lewym górnym rogu kalendarza możesz z kolei przechodzić do poprzedniego lub kolejnego okresu (miesiąca, tygodnia dnia) naciskając odpowiednią strzałkę.

Zadania możesz przesuwać z dnia na dzień po prostu przeciągając je i upuszczając między okienkami. Analogicznie jest ze zmianą ich statusu - wystarczy, że przeciągniesz dane zadanie z jednej kolumny do drugiej.Powrót


Dodaj komentarz