Wysyłanie kampanii SMSowych i pojedyńczych SMSów z Sugestera

Utworzono: 2017-03-16
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-30

Liczba odwiedzin posta: 1488


Aby korzystać z opcji wysyłki SMS musimy aktywować integrację z SMSAPI (opcje aktywacji tej integracji znajdziemy w menu Ustawienia > Ustawienia konta > Integracje).Dokładniejszy opis włączania integracji znajdziemy tutaj: http://pomoc.sugester.pl/4591918-Integracja-z-SMSAPI .
 

1. Wysyłanie pojedynczych SMSów


Aby wysłać zwykły SMS do klienta, przechodzimy na jego kartę w CRM, a następnie rozwijamy menu kontekstowe wybranego kontaktu i wybieramy "Wyślij SMS". Tak wysłany SMS jest odnotowany na timeline danego klienta.

2. Kampanie SMS


Aby wysłać kampanię SMS można najpierw oznaczyć wybraną grupę użytkowników za pomocą nowego tagu lub wkleić samą listę z numerami telefonu podczas wysłania smsingu.

1. Tworzenie tagu

Grupę klientów można oznaczyć istniejącym Tagiem multi - zaznaczając (za pomocą shift i myszki) w menu Klienci/CRM wybranych klientów:

2. Wysyłanie smsingu


Gdy mamy już otagowaną pewną grupę klientów możemy wysyłać im kampanię sms.

Przechodzimy do menu E-mailing i z dostępnych opcji wybieramy "Kampania sms" (wiemy, że nazwy zakładek mogą być w tym momencie mylące, dlatego w przyszłości planujemy zmienić ich nazwy, aby były bardziej trafne).Przechodzimy do ekranu tworzenia nowej wiadomości.

W tym momencie wpisujemy nazwę kampanii, wybieramy listę klientów (tag), do których wysyłamy wiadomość oraz wpisujemy jej treść.

3. Statystyki kampanii


Po wysłaniu kampanii wyświetlą się statystyki, informujące do ilu klientów nasza wiadomość dotarła:


Na karcie klienta w polu "Aktywności systemowe" znajdziemy informację o każdej kampanii sms, którą wysłaliśmy. Możemy tu też sprawdzić treść wysłanej kampanii:Ważne!
Numer telefonu może być zapisany w różnym formacie:  ze spacjami, z myślnikami lub ciągiem. Dla naszego systemu nie jest to problemem - wiadomości zostaną poprawnie wysłane bez względu na sposób zapisania numeru.

Ta funkcja jest dostępna od planu MAX.


Powrót


Dodaj komentarz