Importowanie bazy klientów do Sugestera

Utworzono: 2015-07-17
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-12
Liczba odwiedzin posta: 1961

Dodaliśmy do Sugestera opcję importu bazy klientów. Obsługiwane formaty plików importu to XLS i CSV. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zaimportować własną bazę, obejrzyj poniższy film lub czytaj dalej.
 


Aby zaimportować bazę klientów, należy wejść w Ustawienia>Importy/Eksporty>Nowy import>Import klientów
 Zobaczysz następujący ekran:
 


Kliknij przycisk Dodaj załącznik i wybierz z dysku plik z bazą klientów, który chcesz zaimportować.

W tym miejscu możesz wybrać domyślne statusy, tagi, kategorie, działy i osoby odpowiedzialne, które zostaną przypisane do importowanych rekordów.

Możesz też wybrać strategię zdublowanych rekordów podczas importu. Oznacza to, że sam decydujesz, czy przy nowym imporcie zawsze mają się dodawać nowe rekordy, niezależnie od duplikatów, czy system powinien aktualizować klientów, a może pomijać importowanie tych, którzy istnieją już w bazie.

Uwaga!  System rozpoznaje rekordy po nazwie klienta lub adresie email lun numerze telefonów.

Po wypełnieniu wszystkich pól kliknij przycisk Dalej. Zobaczysz następujący ekran:

Opcja importu klientów w Sugesterze


Ładowanie pliku importu może zająć kilkanaście sekund. Kiedy plik zostanie załadowany, naciśnij przycisk Przejrzyj dane i importuj. Zobaczysz ekran, na którym możesz dostosować konfigurację pól - to znaczy zdecydować, która kolumna w Twoim pliku CSV/XLS ma odpowiadać jakiej pozycji na karcie klienta w Sugesterze. Wygląda to tak:

Upewnij się, czy plik posiada nagłówek - jeśli tak, to zaznacz odpowiednią opcję umieszczoną ponad tabelą. Po zweryfikowaniu, czy konfiguracja jest poprawna, kliknij przycisk Importuj dane.


Uwaga: Aby import został wykonany poprawnie należy koniecznie wybrać, która kolumna jest nazwą klienta.Gotowe! Dane z Twojej bazy klientów są już dostępne w Sugesterze. Możesz obejrzeć je w zakładce Klienci.

Jeżeli Sugester nie przyjmuje pliku i zwraca błąd - proszę przeczytać podpowiedź w tym artykule > https://pomoc.sugester.pl/6117350-Jak-naprawic-plik-z-danymi-klientow-aby-poprawnie-zaimportowac-go-do-Sugestera


 Powrót


Dodaj komentarz