Importowanie bazy klientów do Sugestera

Utworzono: 2015-07-17
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-31
Liczba odwiedzin posta: 1396

Dodaliśmy do Sugestera opcję importu bazy klientów. Obsługiwane formaty plików importu to XLS i CSV. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zaimportować własną bazę, obejrzyj poniższy film lub czytaj dalej.
 


Aby zaimportować bazę klientów, na górnej belce kliknij w opcję Klienci i z listy z prawej strony ( )wybierz opcję Importuj klientów.
 


Zobaczysz następujący ekran:
 

Opcja importu klientów w Sugesterze


Kliknij przycisk Wybierz plik i wybierz z dysku plik z bazą klientów, który chcesz zaimportować.
W tym miejscu możesz też wybrać domyslne statusy, tagi, kategorie, działy i osoby odpowiedzialne, które zostaną przypisane do importowanych rekordów.
Po wypełnieniu wszystkich pól kliknij przycisk Dalej. Zobaczysz następujący ekran:
 

Opcja importu klientów w Sugesterze


Ładowanie pliku importu może zająć kilkanaście sekund. Kiedy plik zostanie załadowany, naciśnij przycisk Przejrzyj dane i importuj. Zobaczysz ekran, na którym możesz dostosować konfigurację pól - to znaczy zdecydować, która kolumna w Twoim pliku CSV/XLS ma odpowiadać jakiej pozycji na karcie klienta w Sugesterze. Wygląda to tak:

Upewnij się, czy plik posiada nagłówek - jeśli tak, to zaznacz odpowiednią opcję umieszczoną ponad tabelą. Po zweryfikowaniu, czy konfiguracja jest poprawna, kliknij przycisk Importuj dane.


Uwaga: Aby import został wykonany poprawnie należy koniecznie wybrać, która kolumna jest nazwą klienta.


Gotowe! Dane z Twojej bazy klientów są już dostępne w Sugesterze. Możesz obejrzeć je w zakładce Klienci.

Jeżeli Sugester nie przyjmuje pliku i zwraca błąd - proszę przeczytać podpowiedź w tym artykule > https://pomoc.sugester.pl/6117350-Jak-naprawic-plik-z-danymi-klientow-aby-poprawnie-zaimportowac-go-do-Sugestera


 Powrót


Dodaj komentarz