Jak wysyłać e-maile z Sugestera zachowując kopie w wysłanych na swojej aktualnej skrzynce (SMTP)

Utworzono: 2015-08-14
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-10
Liczba odwiedzin posta: 2046


Uwaga: zapisywanie wiadomości wychodzących nie działa u wszystkich dostawców poczty. Wiadomości wysyłane przez protkół SMTP są zapisywane w wysłanych w Gmailu, ale tej funkcjonalności nie obsługują między innymi Home.pl i Linuxpl.com.


Aby wysyłać wiadomości korzystając Sugestera a jednocześnie zachowywać kopie korespondencji na swojej aktualnej skrzynce -  należy przejść do menu Ustawienia > Konfiguracja poczty e-mail > Skrzynki e-mail, a następnie należy wybrać skrzynkę, którą chcemy skonfigurować.

Opcja SMTP znajdują się na dole ekranu. Po zaznaczeniu "Używaj własnej poczty SMTP" należy wybrać odpowiedniego dostawcę poczty, wypełnić wszystkie pola i kliknąć Zapisz.

Przykładowa konfiguracja dla serwera Nazwa.pl:

  •     Użytkownik / Login:  login
  •     Hasło: hasło
  •     Serwer SMTP: twojanazwa.nazwa.pl
  •     Port SMTP: 587
  •     Sposób weryfikacji certyfikatu: Domyślne


Po zapisaniu ustawień wszystkie maile wysyłane z helpdesku Sugestera będą jednocześnie wyświetlać się w wiadomościach wysłanych starej skrzynki.

W razie wystąpienia problemów rekomendujemy sprawdzenie informacji na stronie swojego dostawcy pocztowego a następnie kontakt z naszą pomocą techniczną pod adresem info@sugester.pl.

Użytkownicy Gmaila powinni zapoznać się także z tą podpowiedzią na stronie Gmail oraz aktywować dostęp do swojej skrzynki na tej stronie.

Przed dodaniem skrzynki upewnij się także, czy w panelu ustawień u swojego dostawcy usług hostingowych uruchomiłeś dostęp do protokołu SMTP dla danej skrzynki. Wymagają tego między innymi Intertele i Interia.Powrót


Dodaj komentarz