Widoki zadań

Utworzono: 2018-02-28
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27

Liczba odwiedzin posta: 738

Sugester pozwala na wyświetlanie zadań w kilku formach: kolumn, kalendarza i listy. W każdej chwili możesz zmienić widok, co ułatwia zarządzanie i kontrolowanie zadań swoich i pracowników. Możesz porównać widoki po wybraniu z głównego menu zakładki Zadania:W tym artykule znajdziesz:
  • widoku kalendarza
  • widoku kolumnowym
  • widoku listy

Kalendarz

Aby zadania wyświetlały się w widoku kalendarzowym, musisz pamiętać o uzupełnieniu daty podczas tworzenia zadania. Inaczej zadanie nie będzie widoczne w kalendarzu. Z widoku kalendarza w prosty sposób możesz przejść do edycji zadania, usunąć je oraz otworzyć w osobnym oknie. Wystarczy, że klikniesz raz na dane zadanie, wtedy zobaczysz wspomniane opcje:Widok kalendarza możesz dowolnie dostosowywać. Masz do wyboru kilka opcji:
  • widok miesięczny
  • widok tygodniowy
  • widok dzienny
  • timeline dzienny lub tygodniowy- pokazuje ilość zadań z podziałem na każdego użytkownika - umożliwia to monitorowanie aktualnego obciążenia wszystkich pracowników


Niezależnie co wybierzesz, zawsze możesz dodać zadanie bezpośrednio z kalendarza. Wystarczy, że klikniesz dwa razy w wybrane miejsce na kalendarzu, a otworzy się okno do dodania nowego zadania z już uzupełnioną "klikniętą" datą i godziną. Więcej dowiesz się w sekcji Kalendarz.

W każdej chwili możesz pobrać swój kalendarz przez kliknięcie na górze strony symbolu PDF.

Kolumny

Widok kolumnowy jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz monitorować zadania pod kątem etapów ich wykonania, czyli statusów. Domyślnie masz 4 statusy: Nowe, Zaakceptowane, W trakcie, Rozwiązane (archiwizuje zadanie). I właśnie statusy tworzą kolumny w widoku kolumnowym:Możesz dowolnie przeciągać zadania z kolumny do kolumny, spowoduje to też zmianę statusu zadania. Jeśli chciałbyś mieć więcej statusów (lub chcesz zmienić domyślne), wystarczy że przejdziesz do Ustawienia > Ustawienia konta > Statusy > (ikonka trybiku po prawej stronie) Statusy zadań i tam dokonasz zmian. Możesz też wybrać kolor swojego statusu oraz czy będzie rozwiązywał (archiwizował) zadanie. Pamiętaj, że możesz też dodać status bez kolumny - wystarczy w edycji statusu odznaczyć checkbox Kolumna. Nadal będziesz mógł korzystać z wybranego statusu, ale zadanie nie będzie widoczne w widoku kolumnowym.

 

Lista

Możesz też wybrać tradycyjny widok listy. Po przełączeniu widoku zostaniesz przeniesiony do Inboxu, gdzie wyświetlą się wszystkie Twoje zadania. Z poziomu listy możesz przydzielać zadania innym użytkownikom, dopisywać je do projektu, wybierać dział, folder, klienta itp. Możesz też z poziomu listy zamienić zadanie w błąd, rejestrować czas do zadania, czy też przesuwać je na konkretną datę.


 


Powrót


Dodaj komentarz