Zadania cykliczne

Utworzono: 2016-07-14
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-18
Liczba odwiedzin posta: 1152

Sugester umożliwia tworzenie zadań cyklicznych - czyli takich, które powtarzają się w określonych odstępach czasowych. Dzięki zadaniom cyklicznym łatwo utworzysz regularne przypomnienia o czynnościach, które należy wykonywać codziennie, co tydzień, co miesiąc czy raz do roku.

Funkcja tworzenia zadań cyklicznych znajduje się w menu Ustawienia >  Automatyzacja > Zadania cykliczne. Po przejściu tej ścieżki kliknij znajdujący się w lewym górnym rogu ekranu przycisk + Dodaj zadanie cykliczne. Zobaczysz następujący ekran:Jak widać, w tym miejscu możesz nadać zadaniu nazwę, wybrać jak często ma się powtarzać, osobę odpowiedzialną, oraz wpisać tytuł i treść zadania.

Nazwa zadania może róznić się od tytułu: nazwa zadania ma służyć Tobie (czyli mieć np. postać "Przypomnienie o cotygodniowych raportach dla Janka"), a tytuł - osobie odpowiedzialnej za wykonanie zadania (np. "Przygotowanie raportu sprzedażowego").

W formularzu możesz też zaznaczyć czy zadanie ma być aktywne od teraz (czyli odliczanie dziennych, tygodniowych itp. okresów zacznie się natychmiast), czy od konkretnej daty.

Po kliknięciu przycisku Więcej opcji zobaczysz dodatkowe pola ustawień zadania cyklicznego:


Po wypełnieniu potrzebnych pól kliknij przycisk Zapisz w lewym dolnym rogu strony.


Powrót


Dodaj komentarz