Szablony e-maili (gotowe odpowiedzi na maile)

Utworzono: 2015-06-26
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-28

Liczba odwiedzin posta: 2800

Niektóre pytania klientów powtarzają się bardzo często. Zamiast za każdym razem pisać tę samą odpowiedź, lepiej przygotować gotowe szablony - oszczędzimy w ten sposób cenny czas.
Aby dodać nowy szablon, wejdź w panel Ustawienia > Konfiguracja poczty e-mail > Szablony e-maili i kliknij przycisk Nowy szablon. Na następnym ekranie zobaczysz pole edycji szablonu.Możesz ustawić w nim następujące parametry:
  • Nazwa szablonu - powinna jasno pozwalać zidentyfikować treść czy zastosowanie szablonu
  • Szablon - tytuł - domyślny temat (tytuł) maila, który zostanie wysłany przy użyciu szablonu
  • Szablon - treść e-maila - domyślna treść maila, który zostanie przy użyciu szablonu. Może zawierać kod HTML, ilustracje i inne elementy.
  • Kto może korzystać z szablonu - zaznacz, który z userów ma widzieć ten szablon
  • Dowiedz się jak dodać obrazek do stopki e-mail >

Jak użyć szablonu e-mali podczas wysyłania korespondencji

Kiedy zdefiniujesz własny szablon, użycie go jest bardzo proste. Na ekranie wysyłania e-maila naciśnij przycisk Wybierz szablon i wybierz z listy szablon, którego chcesz użyć.Każdy zdefiniowany szablon posiada również statystyki wysłań, kliknięć w linki oraz oceny osób, które otrzymały daną wiadomość.

Statystyki pozwalają na sprawdzenie jak dany szablon jest efektywny i czy warto jest wprowadzić do niego poprawki.

Zmienne dostępne do wpisania w pole szablonu wiadomości to:

  • {{first_name}} - Imię ( brane z profilu użytkownika)
  • {{last_name}} - Nazwisko ( brane z profilu użytkownika)
  • {{email}} - domyślny adres e-mail ( brane z profilu użytkownika)
  • {{footer}} - stopka zdefiniowana dla adresu e mail lub dla całego konta
Kiedy pole tytuł zostawimy puste - nie będzie się ono wypełniać (jest to pomocne szczególnie gdy szablonu używamy głównie do odpowiedzi na maile. W takim przypadku tytuł maila będzie brzmiał po prostu RE: .... itd )

Dla kogo widoczny szablon

Sugester pozwala Ci tworzyć wiele schematów odpowiedzi oraz zarządzać kto może z nich korzystać. Zaznacz w ustawieniach szablonu, kto z użytkowników ma mieć do nich dostęp.

Nazwy szablonów alfabetycznie

Aby ułatwić jeszcze korzystanie z szablonów, dodaliśmy opcję szeregowania ich nazw alfabetycznie. Dzięki temu szybciej znajdziesz potrzebny ci mail. Żeby uporządkować szablony alfabetycznie, należy wejść w Ustawienia>Konfiguracja poczty>Szablony e-mail. Pojawi się okno z nazwą i tytułem szablonu. Wystarczy, że klikniesz na nagłówek z nazwą, by szablony na liście ustawiły się w porządku alfabetycznym.


Przypisanie szablonu do użytkownika

Jeśli nie chcesz, by wszyscy użytkownicy mieli dostęp do wszystkich szablonów email, możesz zaznaczyć, który z pracowników może używać danego szablonu. Opcja jest też przydatna w przypadku dodawania nowych userów do systemu. Z profilu użytkownika możesz zaznaczyć, którymi szablonami maili będzie mógł się posługiwać.

Aby to zrobić przejdź do menu Ustawienia>Użytkownicy, wybierz pracownika, któremu chcesz dać dostęp do określonych szablonów, kliknij Więcej opcji w miejscu Szablony email zaznacz checkbox z szablonem, do którego user ma mieć dostęp.Uwaga! Jeśli checkbox jest domyślnie zaznaczony i jest nieaktywny (nie możesz go odznaczyć), oznacza to, że do danego szablonu mają dostęp wszyscy userzy.
 


Powrót


Dodaj komentarz