Szablony e-maili (gotowe odpowiedzi na maile)

Utworzono: 2015-06-26
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-17

Liczba odwiedzin posta: 3132

Niektóre pytania klientów powtarzają się bardzo często. Zamiast za każdym razem pisać tę samą odpowiedź, lepiej przygotować gotowe szablony - oszczędzimy w ten sposób cenny czas.


Dodawanie szablonu

Aby dodać nowy szablon, wejdź w panel Ustawienia > Konfiguracja poczty e-mail > Szablony e-maili i kliknij przycisk Nowy szablon. Na następnym ekranie zobaczysz pole edycji szablonu.Możesz ustawić w nim następujące parametry:
  • Nazwa szablonu - powinna jasno pozwalać zidentyfikować treść czy zastosowanie szablonu
  • Rodzaj szablonu - wybierz szablon ogólny, standardowy lub dedykowany do mass mailingu (wyjaśnienie w dalszej części artykułu)
  • Szablon - tytuł - domyślny temat (tytuł) maila, który zostanie wysłany przy użyciu szablonu
  • Szablon - treść e-maila - domyślna treść maila, który zostanie przy użyciu szablonu. Może zawierać kod HTML, ilustracje i inne elementy.
  • Kto może korzystać z szablonu - zaznacz, który z userów ma widzieć ten szablon

Zmienne dostępne do wpisania w pole szablonu wiadomości to: 
  • {{first_name}} - Imię ( brane z profilu użytkownika)
  • {{last_name}} - Nazwisko ( brane z profilu użytkownika)
  • {{email}} - domyślny adres e-mail ( brane z profilu użytkownika)
Kiedy pole tytuł zostawimy puste - nie będzie się ono wypełniać (jest to pomocne szczególnie gdy szablonu używamy głównie do odpowiedzi na maile. W takim przypadku tytuł maila będzie brzmiał po prostu RE: .... itd )


Dla kogo widoczny szablon

Sugester pozwala Ci tworzyć wiele schematów odpowiedzi oraz zarządzać kto może z nich korzystać. Zaznacz w ustawieniach szablonu, kto z użytkowników ma mieć do nich dostęp.


Nazwy szablonów alfabetycznie

Aby ułatwić jeszcze korzystanie z szablonów, dodaliśmy opcję szeregowania ich nazw alfabetycznie. Dzięki temu szybciej znajdziesz potrzebny ci mail. Żeby uporządkować szablony alfabetycznie, należy wejść w Ustawienia>Konfiguracja poczty>Szablony e-mail. Pojawi się okno z nazwą i tytułem szablonu. Wystarczy, że klikniesz na nagłówek z nazwą, by szablony na liście ustawiły się w porządku alfabetycznym.

 
 


Powrót


Dodaj komentarz