Jak w prosty sposób odbierać i wysyłać pocztę ze swojej starej skrzynki w systemie Sugester

Utworzono: 2015-08-14
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-19

Liczba odwiedzin posta: 1703

Poza opcją przekierowania MX (która wymaga większych umiejętności). Skrzynki pocztowe można przekierować w prostszy sposób:
  1. Najpierw w menu Ustawienia > Użytkownicy należy dodać użytkownika ( podczas jego tworzenia należy podać aktualnie używany adres e-mail - ten sam, który chcemy używać w Sugesterze )
  2. W ustawieniach poczty e-mail, z której do tej pory korzystaliśmy (na konkretnej skrzynce) trzeba ustawić przekierowanie na Sugestera na adres prefixmaila@NAZWA-TWOJEGO-KONTA.sugester.pl np. nazwamaila@NAZWA-TWOJEGO-KONTA.sugester.pl jest on tworzony automatycznie podczas zakładania konta w systemie Sugester ) Więcej - jak wykonać takie przekierowanie w skrzynce Gmail można znaleźć na tej stronie pomocy - http://pomoc.sugester.pl/1205426-Przekierowanie-Gmail - na innych skrzynkach może to wyglądać analogicznie)
  3. Gdy ustawimy przekierowanie - wszystkie wiadomości przychodzące na starą skrzynkę trafią również do odpowiedniego użytkownika w Sugesterze.
  4. Dodatkowo - dany użytkownik będzie mógł cały czas odpisywać ze swojej starej skrzynki e-mail bezpośrendio z systemu Sugester. Tutaj znajduje się  rozwinięcie tego tematu w naszej Bazie Wiedzy - http://pomoc.sugester.pl/1197285-Jak-wysylac-wiadomosci-z-wlasnego-adresu-e-mail-za-pomoca-Sugestera
  5. Po wykonaniu powyższych czynności (jeżeli dysponujemy dostępem do konfiguracji swojej domeny) warto jeszcze zadbać o konfigurację SPF - podpowiedź na ten temat znajduje się na tej stronie - http://pomoc.sugester.pl/1208253-Maile-z-Sugestera-trafiaja-do-spamu

  6.  
Jest to opcja  bardziej bezbolesna na początek pracy na nowym rozwiązaniu. Dzięki tej opcji pracownicy będą przez jakiś czas posiadać maile w obu miejscach ( na starej skrzynce e-mail i w helpdesku).
A gdy wszyscy przyzwyczają się do nowego programu - można przestawić MX i przenieść całą komunikację do Sugestera.

Dowiedz się więcej na temat zaimportowania historycznej korespondencji do systemu Sugester >>


Powrót


Dodaj komentarz