Tworzenie i zarządzanie listą odbiorców w Sugesterze

Utworzono: 2017-01-30
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-31
Liczba odwiedzin posta: 1340


Sugester umożliwia tworzenie list odbiorców składających się z różnych kontaktów (zarówno przypisanych do jakiegoś klienta) lub będącym tylko kontaktem.
Dzięki tej opcji możemy umieścić na różnych listach odbiorców nawet kontakty przypisane do jednego klienta.

Aby uwidocznić menu kontakty, które ułatwia pracę na listach odbiorców należy zahaczyć checkbox "Kontakty" w menu Ustawienia konta > "Konfiguracji menu"Po zapisie w górnym menu pojawi nam się rozwijane menu, które podzieli menu CRM na kilka podmenu.Aby dodać nową listę odbiorców przechodzimy do menu Kontakty i w rozwijanym menu z prawej strony wybieramy "Listy odbiorców"... i uzupełniamy nazwę. 
Jeżeli nasz Sugester jest zintegrowany z Mailchimp.com - w polu "ID Mailchimp" wpisujemy nazwę Listy mailingowej z Mailchimpa (co pozwoli na automatyczną integrację kontaktów między Sugesterem i Mailchimp. Kontakty znajdujące się już na liście w Mailchimp zostaną zassane do tej grupy odbiorców).

Więcej na temat integracji z Mailchimp piszemy na tej stronie - http://pomoc.sugester.pl/6331394-Integracja-z-kontaktow-i-list-adresowych-Mailchimp


Aby ręcznie dodać kontakt do danej grupy odbiorców należy wejść w edycję kontaktu i w polu "Listy kontaktów" wybrać listy do których ma być przypisany.
 


Po zapisie - na karcie klienta, w którym znajduje się dany kontakt - zostanie on oznaczony odpowiednimi nazwami list do których jest przypisany.


Aby szybko przypisać wyszukane kontakty do danej Listy adresowej należy wejść do menu Kontakty i po zaznaczeniu odpowiednich kontaktów czeckboxami (można multizaznaczać kontakty przyciskając klawisz SHIFT) wybrać do jakiej listy mają zostać dodane:
Gdy utworzymy Listy odbiorców - możemy wysyłać mailingi do tej grupy osób. Od tej pory w menu E-mailing mamy możliwość wyboru w polu "Do kogo wysyłać" stworzonych przez nas list odbiorców:Do List odbiorców można również tworzyć automatyczny e-mailing
 


Powrót


Dodaj komentarz