Unsubscribe - link do wypisania się z newslettera

Utworzono: 2018-11-27
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-28
Liczba odwiedzin posta: 202

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO) daje prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie.
Dlatego też każda wiadomość wysłana z Sugestera, jako kampania mailowa, musi posiadać link do wypisania się z newslettera.

Abyś nie musiał pamietać o dodaniu linku, system sam dokleja go do każdego maila.
Informacja, którą klient otrzyma wygląda tak:Po kliknięci w link, klient zostanie przekierowany na stronę:Możesz zmienić komunikat doklejany do maila.
W tym celu w wersji HTML musisz wstawić element [[unsubscribe_url]] - jest on konieczny, jeśli nie chcesz aby system dokleił link automatycznie.

Jeśli po kliknięciu w link klient ma być przekierowywany na konkretna stronę www,  wejdź w Ustawienia -> Automatyzacja i w oknie " Unsubscribe url" wpisz adres strony.W każdej chwili możesz sprawdzić kto wypisał się z mailingu.
Wystarczy, że wejdziesz E-mailing -> Kampanie e-mailowe i klikniesz w ikonkę klucza zębatego. Rozwinie się lista opcji i jedną z pozycji będzie Lista unsubscribe:Korzystając z wyszukiwarki możesz znaleźć dany adres wpisując całą frazę bądź jej fragment.
Jest też opcja dodania adresu e-mail do listy ręcznie.

 


Powrót


Dodaj komentarz