Drukowanie emaili

Utworzono: 2017-08-08
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09
Liczba odwiedzin posta: 373

W Sugesterze masz możliwość drukowania zarówno pojedynczych maili, jak i całych wątków.

Drukowanie całego wątku

Jeśli chcesz wydrukować cały wątek, wystarczy, że wejdziesz w ten wątek i klikając ikonkę trybiku w prawym górnym rogu, wybierzesz opcję Drukuj.
W ten sposób będziesz mógł wydrukować całą konwersację z danym klientem w obrębie jednego wątku, ale tylko treść ostatniego - najnowszego maila - będzie widoczna. Ta funkcja jest przydatna, jeżeli potrzebna Ci np. cała historia konwersacji z klientem.
Wydruk będzie wyglądał podobnie do tego:
Drukowanie pojedynczego maila

Gdybyś jednak potrzebował z całego wątku wydrukować jedną konkretną wiadomość, po prostu otwórz tą wiadomość, rozwiń strzałkę przy przycisku Odpowiedz i wybierz z listy opcję Drukuj.

Co zrobić, jeśli wiadomość drukuje się błędnie na kilku stronach?

Błędne drukowanie maili może zdarzyć się w sytuacji, jeśli nasz mail bądź szablon dokumentu, stworzony w HTMLu, `zawiera tag <table>`. Może to powodować przerzucanie treści maila na kolejne strony, przez co tworzą się w wydruku puste miejsca. Jeśli więc mamy kontrolę nad HTMLem, który drukujemy (bo jest to np. szablon wygenerowany przez nas lub mail, który sami stworzyliśmy), to warto rozwiązać problem u podstaw i np. unikać używania `<table>`.
Jeśli jednak używamy tabeli w mailu czy szablonie dokumentu, możemy zastosować prosty skrypt, który zapobiegnie tworzeniu się pustych przestrzeni w wydruku. Minusem takiego rozwiązania może być jednak wygląd wydruku, gdyż może się zdarzyć, że bloki, które nie powinno być przycięte zostaną rozdzielone na dwa (np. zdjęcie).

Poniżej skrypt, który można zastosować. Skrypt należy wkleić w Panelu Admina (Ustawienia>Ustawienia konta>Zaawansowane).

<style>
@media print{
  * {page-break-inside: auto !important}
}
</style>
 


Powrót


Dodaj komentarz