Opis oznaczeń i kolorów w module VoIP

Utworzono: 2016-03-29
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-10
Liczba odwiedzin posta: 3103

Lista rozmów w podłączonej usłudze VoIP znajduje się w górnym menu w zakładce VoIP.
Po każdej zakończonej rozmowie (lub podczas jej trwania) można wejść w tą zakładkę (lub ją odświeżyć) i w danej rozmowie wpisać notatkę dotyczącą ustaleń z klientem.

Opis elementów w zakładce VoIP:

1. Dodaj klienta do bazy lub dołącz do istniejącego - jeśli dzwoni do Ciebie nowy numer, możesz użyć tej opcji, aby od razu dodać kontakt do bazy klientów. Jeśli natomiast dzwoni np. pracownik Twojego klienta, z którym nie rozmawiałeś wcześniej, użyj funkcji "Dołącz do klienta"

screenshot pomoc

2. Ikonka oznaczająca połączenie wychodzące

screenshot pomoc

3. Numer, na który dzwonią klienci

screenshot pomoc

4. Numer telefonu klienta

screenshot pomoc

5. Łączny czas wszystkich rozmów z klientem

screenshot pomoc

6. Dodaj notatkę do rozmowy - możesz na bieżąco notować, o czym rozmawiasz z klientem już podczas rozmowy. Notatkę możesz dodać w dowolnej chwili, również po zakończeniu rozmowy. Treść notatki wyświetli się na karcie klienta

screenshot pomoc

7. Czas trwania rozmowy

screenshot pomoc

8. Status rozmowy

screenshot pomoc
 

Opis kolumn w zakładce VOIP:

screenshot sugester

Numer dzwoniącego - w przypadku połączenia przychodzącego wyświetlane są informacje jaki numer do nas dzwonił. Jeśli numer jest już zapisany w bazie klientów w Sugesterze, wyświetli się pełna nazwa tego klienta wraz z jego numerem. W przypadku połączenia wychodzącego pojawia się ikonka słuchawki.

Numer docelowy - numer, na jaki dzwonią do nas klienci lub nazwa i numer telefonu klienta (w przypadku połączeń wychodzących).

Odbiorca - nazwa kolejki na koncie w Telecube. Często w firmie wykorzystywanych jest kilka różnych numerów telefonów.

Notatka - umożliwia zapisanie ustaleń/tematów poruszanych podczas rozmowy. Dzięki temu łatwiej przy następnej rozmowie odnieść się do wcześniejszej komunikacji. Aby dodać notatkę wystarczy kliknąć w numer telefonu lub ikonkę ołówka

Operator - imię i nazwisko konsultanta, który odebrał połączenie. Uwaga! Te dane są uzupełniane tylko i wyłącznie w przypadku, jeśli konsultant uzupełni notatkę do rozmowy. Jeśli tego nie zrobi, kolumna pozostanie pusta. Można też u dostawcy usługi ustawić numery wewnętrzne, wtedy w tej kolumnie będzie się wyświetlał numer wewnętrzny

Długość rozmowy - naliczany w sekundach czas rozmowy

Status - informacja o tym, czy połączenie zostało odebrane/nieodebrane. Dowiesz się więcej w artykule Statusy rozmów

Stworzono - data i godzina połączenia


W widoku listy połączeń na ekranie VoiP na czerwono są zaznaczone rozmowy, które są nieopisane i trzeba je opisać.

voip


Gdy ktoś próbował się dodzwonić, a wszystkie linie były zajęte, to w kolumnie Długość rozmowy jest wpisane 0 i opisy są wyszarzone. Gdy ten numer się w końcu dodzwoni - jest już opisany zwykłą ciemną czcionką.

screenshot newtab 2017 06 23 13 08 59

Gdy ktoś próbował się dodzwonić i mu się nie udało, to w kolumnie Długość rozmowy jest czarne 0. W takiej sytuacji powinniśmy oddzwonić do klienta.

voip
 

Zarządzaj całą swoją firmą w jednej aplikacji. Wypróbuj Sugester przez 30 dni za darmo!

Rozpocznij darmowy okres testowy


Powrót


Dodaj komentarz