Wysyłanie e-mailingu/newsletterów z Sugestera

Utworzono: 2016-06-29
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-29

Liczba odwiedzin posta: 2760

Sugester umożliwia wysłanie kampanii/newslettera do grupy użytkowników. Aby korzystać z tej opcji musimy mieć aktywny moduł E-mail marketing (opcję aktywowania modułu znajdziemy w menu Ustawienia > Więcej).

Wideo z podpowiedzią jak działa moduł e-mail marketing można obejrzeć tutaj - http://pomoc.sugester.pl/6156758-Modul-e-mail-marketing

Aby wysłać kampanię e-mailową można najpierw oznaczyć wybraną grupę użytkowników za pomocą nowego tagu, filtra lub wkleić samą listę adresów e-mail podczas wysłania mailingu (jeżeli chcesz w ten sposób stworzyć grupę mailową - przejdź do punktu 2. Wysyłanie mailingu)

1. Tworzenie listy odbiorców

Dokładny opis i sposoby tworzenia list odbiorców znajdzie w tym artykule: Metody tworzenia list odbiorców

Gdy mamy już stworzoną listę odbiorców możemy wysyłać im masowy mailing.

Następnie przechodzimy do menu E-mailing i z dostępnych opcji wybieramy "Wyślij mailing".  Przechodzimy do ekranu tworzenia nowej wiadomości.


2. Wysyłanie mailingu


W tym momencie wybieramy listę odbiorców, do której wysyłamy wiadomość. Możemy również dopiero w tym momencie stworzyć naszą listę mailingową: 

3. Tworzenie wiadomości + zmienne


W treści newslettera możemy korzystać z tagów (zmiennych, które zostaną zamienione na unikalne wartości), które możemy wykorzystać w wiadomości to między innymi:

<a href="[[unsubscribe_url]]">Wypisz się</a> - Link (wprowadzony w trybie HTML edycji treści maila) do wypisania się z newslettera. Osoba, która kliknie w link zostanie dodana do listy "Lista usnubscribe" (Emailing > menu z trybikiem z prawej strony > Lista unsuscribe) i nie otrzyma od nas więcej żadnej wiadomości. Link doklejany jest automatycznie przez system do każdej kampanii mailingowej. Jeśli masz przygotowany wcześniej szablon maila z dodanym przez siebie linkiem unsubscribe, Sugester usunie link systemowy i pozostawi tylko Twój, tak żeby linki nie były zdublowane.

{{client.name}} - ten tag zamieni się w nazwę klienta
{{client.email}} - ten tag zamieni się w email klienta
{{client.id}} - ten tag zamieni się w numer klienta do którego wiadomość została wysłana
{{client.first_name}} - ten tag zamieni się w imię klienta


{{#if client.integer1 > 0}}
   Dziękuję że kupiłeś/kupiłaś od nas {{client.string1}} produktów!
{{/if}}


Powyższy kod pozwala uzależnić wyświetlanie pewnej treści wiadomości e-mail od pola (w tym przypadku pola dodatkowego liczbowego wyświetlającego ilość zakupionych produktów). Jeżeli wartość pola jest większa od 0.

{{email_from}} - ten tag zamieni się w nazwę, z którego wiadomość została wysłana
{{email_to}} - ten tag zamieni się w adres e-mail na który wiadomość została wysłana
{{campaign_name}} - ten tag zamieni się w nazwę kampanii
{{unsubscribe_url}} - ten tag zamieni się w URL linku do wypisania
{{tag}} - ten tag wyświetli tag grupy mailingowej do której mailing jest wysyłany
{{today | strftime %m-%Y }} -
{{5 days ago | strftime %d/%m/%Y }} -


4. Analityka i statystyki kampanii
Po wysłaniu kampanii możemy obserwować statusy dostarczania wiadomości. W tym celu klikamy w wybraną nazwę kampanii z listy:Jeśli chcesz zobaczyć dlaczego mail nie dotarł - kliknij w liczbę przy błędach:
Ważne: Rekomendujemy, aby massmailing był wysyłany z osobnego adresu mailowego, który będzie dedykowany tylko do grupowej wysyłki maili. Poprawi to dostarczalność wiadomości.

Jeśli wysyłasz kampanię przez własny serwer o jest nim Gmail, ustaw limit wiadomości: 25 wiadomości na godzinę. W przeciwnym razie serwer może zablokować wysyłkę.


 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Andrii
Witam. Ile adresatów mogę dodać za jednym razem by wiadomość została wysłana. Nie ma nigdzie takiej informacji, a niestety nie wysyła się więcej niż do 10 adresatów. Czy można to jakoś zmienić?

2019-06-03 22:02

Zgłoś naruszenie zasad

katarzyna
katarzyna
Dzień dobry, w planie darmowym lub okresie testowym limit to właśnie 10 adresatów.

2019-06-06 11:25

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
anonim
Jaki jest limiy adresatów w planie płatnym?

2020-03-30 16:44

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
anonim
Jak udostępnić newsletter, aby osoby nie będące klientami mogły się zapisywać?

2020-03-30 16:45

Zgłoś naruszenie zasad

katarzyna
katarzyna
Dzień dobry, jeśli chodzi o limity adresatów, są one zależne od wybranego planu. Może Pan je porównać tutaj: https://sugester.pl/cennik#porownanie w punkcie "Limity klientów/ list e-mailowych".

Co do udostępnienia newslettera, do zapisania klientów może Pan użyć naszych formularzy, które można zarówno wstawić na swoją stronę, lub wysłać link do klienta mailem. Szczegóły znajdzie Pan na stronie https://pomoc.sugester.pl/2232656-Tworzenie-formularzy.

Pozdrawiam

2020-03-31 09:29

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz