Metody tworzenia list odbiorców

Utworzono: 2018-07-31
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-17

Liczba odwiedzin posta: 1638

Listy odbiorców pozwalają Ci wysyłać spersonalizowany mailing do określonych adresów email znajdujących się w Twoim systemie CRM. Możesz stworzyć dowolną liczbę list odbiorców, w zależności od Twoich potrzeb. Możesz stworzyć osobną listę dla wysyłki newslettera, inną dla rozesłania kodu rabatowego, a jeszcze inną do zaproszenia na targi branżowe. Każdą z list możesz też w dowolnej chwili edytować.

Aby dodać listę, wykonaj następujące kroki:

1. Z górnego menu wybierz E-mailing>Listy odbiorców2. Kliknij niebieski przycisk +Nowa lista znajdujący się w prawym górnym rogu

3. W nowym oknie zobaczysz pola:

Nazwa - wpisz nazwę, która przypomni Ci, do jakiej wysyłki została stworzona ta lista np. Newsletter

Integracja - klikając na to pole zobaczysz 3 opcje do wyboru:
1) Kontakty - wybierz tę opcję, by stworzyć listę odbiorców na podstawie określonych adresów email, które możesz ręcznie podpiąć pod tę listę. Tego typu listy kontaktów możesz wykorzystać, jeśli chcesz np wysłać mailing do więcej niż jednej osoby kontaktowej klienta (rozesłać kampanię do kilku departamentów, filii)

2) Klienci oznaczeni tagiem - wybierając tę opcję, system automatycznie generuje listę odbiorców na podstawie kontaktów głównych klientów oznaczonych tagiem. Listy te są dynamiczne, co oznacza, że za każdym razem jak dodasz do CRMu nowego klienta oznaczonego określonym tagiem, to główny adres email tego klienta zostanie automatycznie dodany do tej listy mailingowej

3) Klienci wyszukani (filtr wyszukiwania) - wybierając tę opcję, system automatycznie generuje listę odbiorców w oparciu o wyniki wyszukiwania zaawansowanego w klientach. Oznacza to, że główne adresy email klientów spełniających warunki danego wyszukiwania tworzą listę kontaktową. Lista jest dynamiczna, dlatego za każdym razem kiedy nowo dodany do CRMu klient będzie spełniał warunki tego wyszukiwania, jego główny adres email zostanie automatycznie dodany do tej listy kontaktów.


Po uzupełnieniu tych pól, możesz kliknąć Więcej opcji i wpisać dodatkowe dane

Wykaz wszystkich stworzonych list znajdziesz, wchodząc z głównego menu w Emailing > Listy odbiorców

 
Dokładne opisy poszczególnych metod znajdziesz w artykułach:

​​​​​​Tworzenie listy odbiorców na podstawie tagu i filtru
Tworzenie listy odbiorców na podstawie kontaktów
 


Powrót


Dodaj komentarz