Zamienianie maili w zadania

Utworzono: 2016-01-28
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08
Liczba odwiedzin posta: 1434

Wiele programów do zarządzania pocztą i planowania zadań pozwala na zmienianie maili w zadania. W Sugesterze maila można zamienić w zadanie:

  • ręcznie (pojedynczą wiadomość),
  • automatycznie - tworząc filtr wiadomości,
  • automatycznie - zmieniając ustawienia danej skrzynki.

W kolejnych akapitach objaśnimy wszystkie trzy sposoby.

1. Jak zamienić pojedynczego maila w zadanie

Żeby zamienić danego maila w zadanie kliknij w ikonę koła zębatego (⚙) po jego prawej stronie i wybierz opcję Zamień w zadanie.

2. Jak automatycznie zamieniać maile w zadania za pomocą filtra

Filtry pozwalają automatycznie zamieniać maile w zadania ze względu na ich:

  • nadawcę,
  • tytuł (temat),
  • treść.

Aby utworzyć nowy filtr, który automatycznie będzie zamieniał maile w zadania, wejdź w menu Ustawienia > Konfiguracja poczty e-mail > Filtry > +Dodaj filtr. W polu Rodzaj zaznacz opcję Zamień na zadanie a następnie wypełnij pozostałe pola zgodnie ze swoimi potrzebami. Po zapisaniu zmian wszystkie maile spełniające Twoje kryteria będą automatycznie zamieniane w zadania.

3. Jak automatycznie zamieniać maile przychodzące na dany adres w zadania

Maile przychodzące na wybrany przez ciebie adres mogą być automatycznie zamieniane w zadania. Możesz to ustawić w menu Ustawienia > Konfiguracja poczty e-mail > Skrzynki e-mail. Wybierz skrzynkę, dla której chcesz zmienić ustawienia, kliknij w jej nazwę, rozwiń menu Więcej opcji i w polu Rodzaj zgłoszenia wybierz Zadanie. Po kliknięciu Zapisz wszystkie maile przychodzące na tę skrzynkę będą automatycznie zamieniane w zadania.Powrót


Dodaj komentarz