Kategorie w klientach

Utworzono: 2018-07-12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-15
Liczba odwiedzin posta: 1462

W Sugesterze masz możliwość nadawania kategorii poszczególnym klientom. Kategorie są w pełni definiowalne na poziomie administratora. Dzięki kategoriom użytkownik może bardziej szczegółowo posegregować i filtrować klientów. Można np. oznaczyć klientów VIP oraz standardowych. Ta opcja jest także wygodna, kiedy handlowcy mają swoje rejony działania - wtedy jako kategorie możemy wpisać np. województwa bądź miasta.

Dodawanie kategorii dla klientów

Aby dodać kategorię do klienta, wejdź w Ustawienia > Ustawienia konta > Kategorie  i w oknie Kategorie CRM kliknij +Dodaj kategorię​​​​​​UWAGA! Kategorie są wspólne dla klientów i projektów


Po zdefiniowaniu kategorii klientów, możesz je dodawać do każdego klienta. W tym celu wejdź w Klienci > Edycja > Więcej opcji i w polu Kategoria wybierz z listy kategorię, którą chcesz nadać klientowi. 

Możesz także zrobić to z poziomu listy klientów. Zaznacz pozycję, która Cię interesuje i z górnej belki, która się pojawi wybierz interesującą Cię kategorię.

Wyszukiwanie po kategorii

Wystarczy, że w wyszukiwarce po prawej stronie na liście klientów wybierzesz kategorię, z której klientów chcesz zobaczyć. 

Sprawdzanie ID kategorii

Aby sprawdzić ID kategorii, wejdź w Ustawienia > Ustawienia konta > Kategorie i kliknij w kategorię, której ID chcesz poznać. W adresie URL znajdziesz ID kategorii


 


Powrót


Dodaj komentarz