Filtry - możliwość ustawienia adresu odbiorcy maila

Utworzono: 2016-03-15
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19
Liczba odwiedzin posta: 1412

Do opcji filtrów w konfiguracji poczty e-mail została dodana nowa funkcja - możliwość ustawienia odbiorcy wiadomości. Od teraz mail wysłany z zaznaczonego adresu o konkretnym tytule i treści zostanie przekazany do osoby, którą sam wyznaczysz. Jest to bardzo proste, wystarczy w oknie filtrów w polu Rodzaj wybrać opcję uniwersalny i wypełnić minimum jedno pole Warunku. Następie  wybieramy osobę, do której wiadomości będą przydzielane.

W polu odbiorca znajduje się rozwijana lista ze wszystkimi pracownikami. Wybieramy z niej odpowiednią osobę. Nie ma mozliwości dopisania odbiorcy maila ręcznie.

Filtry znajdziesz, wchodząc w Ustawienia  >  Automatyzacja > Filtry  > Dodaj filtr.  Uwaga: Dodaliśmy do filtrów nowe rozszerzenie - od teraz obsługują funkcję OR/AND. Jeśli chcesz, by filtr, który tworzysz był jeszcze skuteczniejszy, zastosuj tę funkcję przy wypełnianiu pól - Nadawca, Tytuł, Treść. Im więcej pól wypełnisz w ten sposób, tym filtr będzie dokładniejszy. 

Pamiętaj, że jeśli zastosujesz regułę OR np. w polu Tytuł wpiszesz - tak OR nie, system będzie filtrował wszystkie maile, które zawierają w tytule słowo "tak" lub "nie". 

Jeśli natomiast użyjesz reguły AND np. w polu Tytuł wpiszesz - tak AND nie, system będzie brał pod uwagę tylko te maile, które w swoim tytule zawierają oba słowa "tak" i " nie".

Ważne: OR/AND należy zawsze wpisywać w filtrach CapsLockiem. 


Powrót


Dodaj komentarz