SSL przy własnej domenie

Utworzono: 2014-11-26
Ostatnia aktualizacja: 2023-09-03

Liczba odwiedzin posta: 4363

Jeśli korzystasz z Sugestera pod własną domeną, wtedy logowanie do sytemu odbywa się przez HTTPS, natomiast pozostałe strony są serwowane przez HTTP.  Aby całość systemu była dostępna przez HTTPS należy przesłać nam certyfikat SSL i my dodamy go do Twojego konta. W planie Enterprise jest to usługa bezpłatna, natomiast w niższych planach instalacja certyfikatu oraz własnego IP (które jest niezbędne do HTTPS) jest dodatkowo płatna - 250 zł netto za rok przechowywania.

Uwaga:  po zmianie na własny SSL należy zmienić przekierowanie domeny na dns2.sugester.pl

Ustawienia dla Forum / Baza Wiedzy


Opcja Wymuszaj SSL przy logowaniu powoduje przekierowanie strony na protokół HTTPS przy logowaniu i rejestracji.

Jeśli Twoje forum/baza wiedzy działa na Twojej własnej domenie (nie jest to domena *.sugester.pl) i chcesz, aby w takim przypadku logowanie odbywało się przez SSL, wtedy są dostępne 2 opcje:

1. Wejdź w Ustawienia > Konfiguracja Forum > Zarządzanie > zakładka Dodatkowe opcje. Zaznacz checkbox Wymuszaj SSL przy logowaniu - wtedy logowanie będzie odbywało się dzięki chwilowemu przekierowaniu na domenę *.sugester.pl, gdzie jest zainstalowany poprawny SSL

screenshot ksss

2. Możliwe jest też przesłanie mam własnego certyfikatu SSL i my możemy go podłączyć do strony - wtedy nie będzie przekierowywania na domenę *.sugester.pl.

UWAGA: jeśli jest włączone SSL, a odwołujesz się do obrazków lub CSS z innych serwerów, wtedy należy sprawdzić czy te odwołania odbywają się poprzez HTTPS
 

Zarządzaj całą swoją firmą w jednej aplikacji. Wypróbuj Sugester przez 30 dni za darmo!

Rozpocznij darmowy okres testowy


Powrót


Komentarze

Dodaj komentarz