Przekierowanie poczty z Gmaila (przekazywanie wiadomości z Gmail)

Utworzono: 2015-06-22
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-22

Liczba odwiedzin posta: 10715

Jeśli chcesz odbierać w Sugesterze maile wysyłane przez klientów na skrzynkę założoną na Gmailu, wykonaj następujące kroki:

1. Zaloguj się na swoje konto na Gmailu.
2. W prawym górnym rogu kliknij w ikonkę koła zębatego i wybierz opcję Ustawienia > Przekazywanie i POP/IMAP
3. W sekcji Przekazywanie dalej kliknij Dodaj adres do przekazywania dalej  > Na ekranie pojawi się okienko pop-up - wpisz w nie adres przekierowania, który znajdziesz w konfiguracji skrzynki w Sugesterze, którą chcesz przekierować.

01

W tym celu wejdź w Ustawienia > Konfiguracja Poczty e-mail > Skrzynki email i skopiuj adres, jaki znajdziesz w polu Adres przekierowania

 0

4. Skopiowany adres wprowadź w okno pop-up w Gmailu
Kliknij dalej

screenshot mail

5. W twojej skrzynce odbiorczej w Sugesterze pojawi się e-mail z linkiem potwierdzającym oraz kodem:

screenshot newtab 2019 

6. Kliknij w link zawarty w wiadomości lub skopiuj go do paska adresu przeglądarki i kliknij Enter. Przejdziesz do twojej skrzynki gmail, gdzie trzeba będzie wpisać kod potwierdzający i ostatecznie zatwierdzić przekazywanie poczty:

screen37. Następnie (czasami) trzeba jeszcze raz wejść w Ustawienia Gmaila i w menu Przekierowywanie i POP/IMAP zaznaczyć Przekaż dalej kopię przychodzącej poczty do .. (1) i kliknąć Zapisz po tej operacji na górze skrzynki pojawi się odpowiedni komunikat (2)

gmail przekierowanie przelaczanie

8. Gotowe!

Uwaga:
Podczas procesu włączania przekazywania maili z Gmail niezbędne jest otrzymanie opisanego wyżej maila z adresu forwarding-noreply@google.com, w którego treści znajduje się link do przekierowania. Ważne jest w takim razie, żeby samego procesu akceptowania przekazywania dokonywał administartor konta w Sugesterze (lub osoba mająca dostęp więcej niż do swoich maili i zadań). Osoba z takimi najniższymi uprawnieniami nie zobaczy maila przesłanego automatycznie przez google w inboxie (ani w do przydzielenia) w Sugesterze.
Takie maile może zobaczyć tylko właściciel konta lub osoba mająca uprawnienia administratora.
Jeżeli mail z google z linkiem do włączenia przekazywania nie jest widoczny w Inbox - warto też sprawdzić folder "Wszystkie".

wiecej maile
 


Powrót


Dodaj komentarz