Przekierowanie poczty z Gmaila (przekazywanie wiadomości z Gmail)

Utworzono: 2015-06-22
Ostatnia aktualizacja: 2023-03-16

Liczba odwiedzin posta: 15466

Jeśli chcesz odbierać w Sugesterze maile wysyłane przez klientów na skrzynkę założoną na Gmailu, wykonaj następujące kroki:

1. Zaloguj się na swoje konto na Gmailu.

2. W prawym górnym rogu kliknij w ikonkę koła zębatego i wybierz opcję Ustawienia > Przekazywanie i POP/IMAP

3. W sekcji Przekazywanie dalej kliknij Dodaj adres do przekazywania dalej  > Na ekranie pojawi się okienko pop-up - wpisz w nie adres przekierowania, który znajdziesz w konfiguracji skrzynki w Sugesterze, którą chcesz przekierować.

01


W tym celu wejdź w Ustawienia -> Konfiguracja Poczty e-mail -> Skrzynki email i skopiuj adres, jaki znajdziesz w polu Adres przekierowania

 


4. Skopiowany adres wprowadź w okno pop-up w Gmailu. Kliknij Ok.

5. W twojej skrzynce odbiorczej w Sugesterze, w folderze Do przydzielenia pojawi się e-mail z linkiem potwierdzającym oraz kodem

 

6. Skopiuj kod potwierdzenia z otrzymanej wiadomości. Następnie wróć do ustawień skrzynki Gmail i w polu Kod potwierdzenia wklej skopiowany kod. Następnie kliknij Zweryfikuj.  
7. Następnie zaznacz Przekaż dalej kopię przychodzącej poczty do  i kliknij Zapisz zmiany.8. Gotowe! Potwierdzeniem, że przekierowanie zostało poprawnie wykonane będzie różowy pasek na Gmailu widoczny po wejściu w Ustawienia.Uwaga:
Podczas procesu włączania przekazywania maili z Gmail niezbędne jest otrzymanie opisanego wyżej maila z adresu forwarding-noreply@google.com, w którego treści znajduje się link do przekierowania i kod potwierdzenia. Ważne jest w takim razie, żeby samego procesu akceptowania przekazywania dokonywał administartor konta w Sugesterze (lub osoba mająca dostęp więcej niż do swoich maili i zadań). Osoba z takimi najniższymi uprawnieniami nie zobaczy maila przesłanego automatycznie przez google w inboxie (ani w do przydzielenia) w Sugesterze.
Takie maile może zobaczyć tylko właściciel konta lub osoba mająca uprawnienia administratora.
Jeżeli mail z google z linkiem do włączenia przekazywania nie jest widoczny w Inbox - warto też sprawdzić folder "Wszystkie".

wiecej maile
Zarządzaj całą swoją firmą w jednej aplikacji. Wypróbuj Sugester przez 30 dni za darmo!

Rozpocznij darmowy okres testowy


Powrót


Dodaj komentarz