Przekierowanie poczty z Gmaila (przekazywanie wiadomości z Gmail)

Utworzono: 2015-06-22
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-08

Liczba odwiedzin posta: 5231

Jeśli chcesz odbierać w Sugesterze maile wysyłane przez klientów na skrzynkę założoną na Gmailu, wykonaj następujące kroki:

1. Zaloguj się na swoje konto na Gmailu.
2. W prawym górnym rogu kliknij w ikonkę koła zębatego i wybierz opcję Ustawienia > Przekazywanie i POP/IMAP3. W sekcji Przekazywanie dalej kliknij Dodaj adres do przekazywania dalej  > Na ekranie pojawi się okienko pop-up - wpisz w nie adres przekierowania, który znajdziesz w konfiguracji skrzynki, którą chcesz przekierować. W tym celu wejdź w Ustawienia > Konfiguracja Poczty e-mail > Skrzynki email i skopiuj adres, jaki znajdziesz w polu Adres przekierowania

 

4. Skopiowany adres wprowadź w okno pop-up w Gmailu
Kliknij "dalej"5. W twojej skrzynce odbiorczej w Sugesterze pojawi się e-mail z linkiem potwierdzającym:

-   

6. Kliknij w link zawarty w wiadomości lub skopiuj go do paska adresu przeglądarki i kliknij Enter. Przejdziesz do twojej skrzynki gmail, gdzie trzeba będzie ostatecznie zatwierdzić przekazywanie poczty:

7. Następnie (czasami) trzeba jeszcze raz wejść w Ustawienia Gmaila i w menu "przekierowywanie i POP/IMAP zaznaczyć "przekaż dalej kopię przychodzącej poczty do .. " (1) i kliknąć "Zapisz" po tej operacji na górze skrzynki pojawi się odpowiedni komunikat (2)8. Gotowe!

Uwaga:
Podczas procesu włączania przekazywania maili z Gmail niezbędne jest otrzymanie opisanego wyżej maila z adresu forwarding-noreply@google.com, w którego treści znajduje się link do przekierowania. Ważne jest w takim razie, żeby samego procesu akceptowania przekazywania dokonywał administartor konta w Sugesterze (lub osoba mająca dostęp więcej niż "do swoich maili i zadań"). Osoba z takimi najniższymi uprawnieniami nie zobaczy maila przesłanego automatycznie przez google w inboxie (ani w do przydzielenia) w Sugesterze.
Takie maile może zobaczyć tylko właściciel konta lub osoba mająca uprawnienia administratora.
Jeżeli mail z google z linkiem do włączenia przekazywania nie jest widoczny w Inbox - warto też sprawdzić folder "Wszystkie".


 


Powrót


Dodaj komentarz