Jak zaimportować archiwum maili z Gmaila do Sugestera

Utworzono: 2015-08-27
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09
Liczba odwiedzin posta: 2147

  1. Pobierz swoje maile za pomocą usługi Google Takeout. Google Takeout umożliwia pobranie wszystkich danych powiązanych z danym kontem Google. W tym wypadku istotna jest tylko zawartość skrzynki na Gmailu. Aby pobrać pełne archiwum korespondencji z Gmaila, musisz wejść na stronę Google Takeout, wybrać opcję "Odznacz wszystko" a następnie zaznaczyć wyłącznie pozycję "Poczta".

    Po kliknięciu przycisku "Dalej" rozpocznie się proces przygotowywania archiwum. Może on potrwać sporo czasu - link do gotowego archiwum otrzymasz mailem. Pobieranie archiwum Gmail z Google Takeout
  2. Pobierz gotowe archiwum i wykonaj konwersję plików. To niewygodny, ale konieczny krok. Pobierz przygotowane przez Google Takeout archiwum, rozpakuj jego zawartość i wyciągnij z niego plik .mbox - zawiera on wszystkie Twoje maile sklejone w jeden ciąg.

    Sugester obsługuje import tylko w spakowanych w formacie .zip plików .eml, dlatego plik .mbox należy przekonwertować na .eml, a następnie ponownie spakować do .zip. Można użyć do tego narzędzi online (na przykład tego) lub offline (na przykład tego).

    Uwaga: testowaliśmy te programy, ale nie jesteśmy w stanie zagwarantować ich poprawnego działania. Cool-utils Aid4mail
  3. Postępuj zgodnie z normalną procedurą importu. Opcje importu znajdziesz w panelu Ustawienia > Import/Eksport. Dokładny opis przeczytasz w tym artykule.


Powrót


Dodaj komentarz