Jak zaimportować archiwum maili z Gmaila do Sugestera

Utworzono: 2015-08-27
Ostatnia aktualizacja: 2023-02-08
Liczba odwiedzin posta: 4783

Przy przechodzeniu na nowe oprogramowanie najważniejsze jest zachowanie ciągłości między starym a nowym środowiskiem pracy. Aby ułatwić ten proces, znajdziesz w systemie opcję importu archiwum e-maili. Dzięki temu będziesz mieć całą korespondencje z Klientami w jednym miejscu.
Jeśli korzystasz w poczty Gmail, w celu zrobienia importu wykonaj poniższe kroki:

1. Pobierz swoje maile za pomocą usługi Google Takeout. Google Takeout umożliwia pobranie wszystkich danych powiązanych z danym kontem Google. W tym wypadku istotna jest tylko zawartość skrzynki na Gmailu. Aby pobrać pełne archiwum korespondencji z Gmaila, musisz wejść na stronę Google Takeout, wybrać opcję Odznacz wszystko a następnie zaznaczyć wyłącznie pozycję Poczta.


screenshot takeout

a następnie zaznaczyć wyłącznie pozycję Poczta

screenshot takeout

Po kliknięciu przycisku OK rozpocznie się proces przygotowywania archiwum. Może on potrwać sporo czasu - link do gotowego archiwum otrzymasz mailem. ​​​​​​

2. Pobierz gotowe archiwum i wykonaj konwersję plików. To niewygodny, ale konieczny krok. Pobierz przygotowane przez Google Takeout archiwum, rozpakuj jego zawartość i wyciągnij z niego plik .mbox - zawiera on wszystkie Twoje maile sklejone w jeden ciąg.

Sugester obsługuje import tylko w spakowanych w formacie .zip plików .eml oraz .maildir, dlatego plik .mbox należy przekonwertować na jeden z tych formatów, a następnie ponownie spakować do .zip. Można użyć do tego narzędzi online (na przykład MBOX to EML - Free Online Converter ) lub offline (na przykład Aid4Mail MBOX Converter ).

Uwaga: testowaliśmy te programy, ale nie jesteśmy w stanie zagwarantować ich poprawnego działania.

3. Postępuj zgodnie z normalną procedurą importu. Opcje importu znajdziesz w panelu Ustawienia > Import/Eksport. Dokładny opis przeczytasz w artykule Import archiwum maili do Sugestera 

 

Zarządzaj całą swoją firmą w jednej aplikacji. Wypróbuj Sugester przez 30 dni za darmo!

Rozpocznij darmowy okres testowy


Powrót


Dodaj komentarz