Zarządzanie statusami klientów

Utworzono: 2015-12-30
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-12

Liczba odwiedzin posta: 2121

Statusy pozwalają w szybki sposób filtrować klientów określonego typu, dzięki statusom wiemy też, na jakim etapie współpracy jesteśmy z danym klientem.

W tym artykule znajdziesz:
  • jak dodać nowy status
  • gdzie znaleźć podgląd aktualnego statusu na liście i karcie klienta
  • jak wyszukać klientów po danym statusie
  • jak zmienić nazwę statusu
  • jak zmienić status dla kilku klientów jednocześnie
  • jak nadać kolor statusowi


Dodawanie nowego statusu

Sugester oferuje 4 domyślne statusy klientów: Kontakt, Potencjalny, Płacący i Stracony

Jeśli dopiero zaczynasz pracę z programem, i chcesz wyświetlić domyślne statusy klientów, wejdź w Ustawienia>Ustawienia konta>Statusy, kliknij ikonkę trybiku w prawym górnym rogu i wybierz z listy Statusy klientów,a następnie kliknij przycisk Chcę dodać własne statusy. System wyświetli Ci listę statusów. Będziesz też mógł od razu dodać własne statusy.Aby dodać nowy status kliknij przycisk +Dodaj status i wpisz nazwę nowego statusu. Możesz też wybrać pipeline (dowiedz się co to jest pipeline i przeczytaj nasz artykuł Pipeline i prognozowanie sprzedaży) oraz nadać kolor nowemu statusowi.
 

Podgląd aktualnego statusu na liście i karcie klienta

Na liście klientów Status to po prostu jedna z wyświetlanych kolumn. Domyślnie kolumna Status jest widoczna na liście. Możesz dowolnie zmieniać jej położenie lub po prostu jej nie pokazywać na liście, dzięki funkcji Opcje wyświetlania (opis tej funkcji znajdziesz w artykule Własne widoki listy klientów).


 

Na karcie klienta jego status jest wyświetlany tuż pod nazwą klienta.Wyszukiwanie klientów po statusie

Aby wyszukać wszystkich klientów o danym statusie, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki jaka znajduje się po lewej stronie listy i w polu Status wybrać odpowiednią pozycję.


 


Zmiana nazwy statusu

Aby zmienić nazwy domyślnych statusów klientów, należy wejść w Ustawienia>Ustawienia  Konta>Statusy, a następnie kliknąć w ikonkę klucza po prawej stronie przy nazwie, którą chcemy zmienić i wybrać Edytuj.


 

Zmiana statusu dla kilku klientów jednocześnie

Wystarczy wejść na listę klientów (CRM>Klienci), zaznaczyć checkboxami pozycje, których statusy chcesz zmienić i w górnej belce nad listą wybrać odpowiedni status.


Nadawanie kolorów statusom klientów

Wejdź w Ustawienia>Ustawienia konta>Statusy, kliknij Edytuj>Więcej opcji i wybierz z palety kolor, który będzie charakteryzował ten status.


 
 
  


Powrót


Dodaj komentarz