Weryfikacja adresu notyfikacji

Utworzono: 2019-04-19
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-28

Liczba odwiedzin posta: 1793

W Sugesterze od zawsze przykładamy dużą wagę do bezpieczeństwa. Z tego powodu, kiedy zakładasz konto, od razu otrzymasz dwa maile - jeden z informacją o utworzeniu konta i jeden z informacją o konieczności weryfikacji skrzynki email, na którą zostało założone konto.
Jeśli Twoje konto było zakładane już jakiś czas temu, ale autentyczność Twojej skrzynki nie została do tej pory potwierdzona, możesz w każdej chwili ją zweryfikować (więcej informacji znajdziesz w artykule Weryfikacja skrzynki email).

Weryfikacja skrzynek email jest niezwykle istotna - uniemożliwi bowiem osobom niepowołanym wysyłanie maili z adresu Twojej skrzynki. Z tego powodu z niepotwierdzonej skrzynki można wysłać tylko 100 maili.

Równie ważna jest weryfikacja adresu email użytkownika - powinien to zrobić każdy kto korzysta z konta w Sugesterze w edycji swojego profilu: Weryfikacja adresu mailowego użytkownika. Dzięki zweryfikowaniu adresu email mamy pewność, że Ty to Ty i nikt się pod Ciebie nie podszywa.

Adres notyfikacji

Adres notyfikacji, najprościej ujmując, służy do wysyłania ważnych informacji na zewnątrz systemu, na Twoją pocztę poza Sugesterem. Ten adres również należy potwierdzić, bo nierzadko się zdarza, że różni się on od adresu email użytkownika. Np. jeśli jesteś programistą i musisz być w gotowości w sytuacji, kiedy system padnie, możesz otrzymać notyfikacje mailowe na swój prywatny adres email. Wtedy będzie on inny niż adres usera. 

screenshot ksss


Potwierdzenie adresu notyfikacji

Aby potwierdzić adres notyfikacji, w pierwszej kolejności musisz potwierdzić swój adres email. Następnie dodaj adres notyfikacji i zapisz zmiany. Po ponownym wejściu w edycję swojego profilu zobaczysz informację o konieczności potwierdzenia adresu notyfikacji.

screenshot ksss

Po kliknięciu na Potwierdź email otrzymasz wiadomość z linkiem do potwierdzenia adresu:

screenshot pomoc

Po prawidłowym potwierdzeniu adresu zniknie pomarańczowe kółeczko informujące o konieczności potwierdzenia:

screenshot ksss
 

Zarządzaj całą swoją firmą w jednej aplikacji. Wypróbuj Sugester przez 30 dni za darmo!

Rozpocznij darmowy okres testowy


Powrót


Dodaj komentarz