Waluty w interesach

Utworzono: 2018-07-05
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-20

Liczba odwiedzin posta: 781

W Sugesterze masz możliwość określania walut interesów. Dzięki tej opcji będziesz miał przejrzysty wgląd w swoje dochody i od razu zobaczysz, w jakiej walucie był prowadzony dany interes. Możesz wybrać każdą dostępną na świecie walutę.

1. Włączanie walut w interesach

Aby włączyć możliwość wyboru walut, wybierz Ustawienia > Konfiguracja CRM > Interesy. Zaznacz checkbox Waluty w interesach i zapisz zmiany. Dla polskich kont domyślną walutą będzie złoty polski, ale oczywiście z listy możesz wybrać inną.


2. Wybór walut


Po włączeniu walut przejdź do zakładki CRM > Interesy. Wybierz z listy dowolny interes, do którego chcesz dodać walutę i kliknij Edytuj. W polu Waluta wybierz odpowiednią pozycję z listy.Domyślnie system zaproponuje Ci 7 walut: polski złoty, euro, funt brytyjski, jen japoński, dolar amerykański, kanadyjski i australijski. Jeśli potrzebujesz innej waluty, wybierz z listy Więcej opcji... ... wyświetlą ci się wszystkie obecnie używane na świecie waluty:


3. Wyświetlanie walut na liście interesów

Jeśli waluty nie pojawiły się na głównej liście interesów, należy dodać je w opcjach wyświetlania. Wybierz CRM > Interesy, w prawym górnym rogu kliknij w symbol trybiku i z listy wybierz Opcje wyświetlania. Następnie zaznacz checkbox Waluty. Po zapisaniu zmian waluty pojawią się w głównym widoku interesów.

4. Wyszukiwanie po walutach

Jeśli prowadzisz interesy w różnych walutach, z pewnością dużym udogodnieniem będzie dla Ciebie funkcja wyszukiwania po walutach. Wyszukiwarkę znajdziesz po lewej stronie w module interesów:W przypadku prowadzenia interesów w różnych walutach, system podsumuje wszystkie waluty oddzielnie, dzięki czemu zobaczysz sumę dochodów dla złotych, euro, dolarów itp.


 


Powrót


Dodaj komentarz