Strefy czasowe w widgecie autocall

Utworzono: 2019-04-17
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-10
Liczba odwiedzin posta: 1103

Jeśli w swojej branży często współpracujesz z klientami zza granicy, szczególnie z odległych zakątków świata, z pewnością wiesz ile problemów może przysporzyć odpowiednie zgranie się w czasie przy próbie kontaktu. Wyobraź sobie sytuację, że klient z Ameryki Środkowej chce do Ciebie zadzwonić i widzi na Twojej stronie internetowej widget autocall z godzinami otwarcia. Klient nie wie jednak, że wskazane godziny otwarcia dotyczą Twojej strefy czasowej, i najzwyczajniej w świecie już skończyłeś pracę danego dnia.

Jednak różnice czasu nie powinny być problemem, bo możesz ustawić odpowiednią strefę czasową w swoim widgecie autocall. Np., jeśli ustawisz strefę czasową na GTM - 6:00 Central America i godziny otwarcia 9:00-17:00, to klient z Ameryki zobaczy godziny otwarcia w swojej strefie czasowej. Jeśli natomiast pozostawisz uniwersalny czas koordynowany, to ten sam klient będzie widział, że może zadzwonić w godzinach 3:30-10:30 swojego czasu.

ghfhfghfgghfhfghfg

Aby ustawić strefy czasowe w widgecie wybierz Ustawienia > Konfiguracja VoIP. Następnie wybierz +Dodaj Autocall Widget lub, jeśli już masz dodany, edytuj istniejący.

screenshot sylwia testscreenshot sylwia test

W edycji widgetu możesz również wybrać język, w jakim klientowi wyświetli się Autocall. Do wyboru jest 7 języków: polski, angielski, francuski, hiszpański i niemiecki oraz chorwacki i serbski. Zwróć jednak uwagę na to, że dwa ostatnie języki są w wersji beta - czyli jeśli znajdziesz tu jakiś błąd, zgłoś go nam.

dfgfdgdfdfgfdgdf

Po wyborze języka klient nadal będzie mógł rozwinąć listę i wybrać numer kierunkowy kraju, z którego dzwoni:

screenshot sylwia testscreenshot sylwia test

Następnie przejdź do wyboru odpowiedniej strefy czasowej. Pamiętaj, że godziny otwarcia będą odpowiadać wybranej strefie. Czyli jeśli Twoi klienci pochodzą np. z Moskwy i taką strefę ustawisz, a wpisane godziny otwarcia to 9:00-17:00, to są to godziny moskiewskiego czasu, a nie Twojego obecnego miejsca przebywania. Zwróć na to uwagę przy wyborze odpowiedniej strefy czasowej.

autoauto

Jeśli między wybraną strefą czasową a Twoją strefą czasową jest duża różnica, np. 12 godzin do tyłu, czyli np. u klienta jest godzina 20:00, a u Ciebie 9 rano, a Twoje godziny otwarcia to 9-17, to klient będzie mógł zadzwonić dopiero następnego dnia.

auto2auto2
 

Zarządzaj całą swoją firmą w jednej aplikacji. Wypróbuj Sugester przez 30 dni za darmo!

Rozpocznij darmowy okres testowy


Powrót


Dodaj komentarz