Nabywca inny niż odbiorca w interesie

Utworzono: 2017-01-20
Ostatnia aktualizacja: 2023-02-09

Liczba odwiedzin posta: 2612

Po zmianach przepisów w płatnościach dla jednostek samorządowych, wiele firm musi wystawiać specyficzny typ faktur, na którym Nabywca produktu/usługi jest inny niż Odbiorca. Pole Nabywca w dodawaniu/edycji klienta w Sugesterze pozwala właśnie na ustawienie połączenia między dwoma klientami w Sugesterze, z których jeden jest platnikiem drugiego.

Możliwość ustawienia innego odbiorcy i nabywcy jest szczególnie istotna jeżeli posiadamy integrację z systemem do faktur online - np. Fakturownia.pl.

Posiadając aktywną integrację z Fakturownią - na ekranie interesu mamy przycisk Dodaj fakturę:

screenshot ksss

... po kliknięciu którego zostajemy przeniesieni do Fakturowni aby wystawić fakturę, która będzie wystawiona danemu klientowi (jeżeli posiada on innego Nabywcę - zostanie on również dopisany).

Nazwa interesu z Sugestera uzupełni pierwszą pozycję na fakturze, a wartość interesu z Sugestera uzupełni cenę brutto tego produktu/usługi.

Uwaga! W Sugesterze jest możliwość wystawienia 1 faktury dla 1 interesu lub 1 faktury z wieloma interesami.
Jeśli chcesz wystawić fakturę dla 1 interesu, wystarczy, że będąc w danym interesie, klikniesz przycisk Dodaj fakturę.
Natomiast jeśli chcesz, by twoja faktura miała kilka interesów, zaznacz na liście interesów checkboxami te pozycje, które mają się pojawić w dokumencie, a następnie kliknij Dodaj fakturę. Wszystkie wybrane przez Ciebie interesy pojawią się na fakturze.

 

Zarządzaj całą swoją firmą w jednej aplikacji. Wypróbuj Sugester przez 30 dni za darmo!

Rozpocznij darmowy okres testowy


Powrót


Dodaj komentarz