Co się dzieje z mailami, gdy usunę skrzynkę?

Utworzono: 2022-04-07
Ostatnia aktualizacja: 2022-04-12
Liczba odwiedzin posta: 491

Czy jeżeli ktoś usunie jakąś skrzynkę mailową, to czy w historii gdzieś zostaną wiadomości z tej skrzynki, czy też zostaną usunięte?

Jeżeli usuniemy skrzynkę mailową, to zostanie jedynie usunięta ta skrzynka i nie będzie już widoczna na liście skrzynek mailowych w Konfiguracji poczty.

Natomiast maile, które były na tej skrzynce, zostaną w Sugesterze. Znając parametry jak np adres email, z którego przyszły wiadomości lub ich tytuł, można je łatwo wyszukać za pomocą wyszukiwarki w inboxie. Nie będzie ich można jedynie wyszukać w wyszukiwaniu zaawansowanym po polu "skrzynka email", bo ten adres, jak już wcześniej wspomniano, nie będzie się wyświetlał na liście skrzynek. 

Wchodząc w treść maila z usuniętej skrzynki, w polu "odbiorca" adres, na który przyszła wiadomość będzie widoczny, natomiast w aktywnościach maila, w miejscu gdzie standardowo wyświetlamy nazwę skrzynki, z której pochodzi maile, będzie informacja "bez skrzynki email".Aby łatwiej było po usunięciu skrzynki wyszukać w systemie maile, które były do niej przypisane, podpowiadamy by takie maile - zanim usuniemy skrzynkę - oznaczyć konkretnym tagiem np. nazwą/adresem usuniętej skrzynki. Dzięki temu, w razie potrzeby, wystarczy przejść do wyszukiwania zaawansowanego w inboxie i w polu "Tagi" wybrać odpowiedni tag.

Jak oznaczać maile tagami opisujemy w artykule Tagowanie email


 

Zarządzaj całą swoją firmą w jednej aplikacji. Wypróbuj Sugester przez 30 dni za darmo!

Rozpocznij darmowy okres testowy


Powrót


Dodaj komentarz